HIV COMBO TESTİ

HIV COMBO Testi
hiv combo test
HIV Combo Testi Nedir? Ne Zaman Yapılır?

HIV Combo Testi ve ya Combi testi olarakta adlandırılmaktadır. Şüpheli cinsel ilişkiden sonra yaklaşık olarak 3 haftadan sonra yapılması önerilir. HIV virüsüne özgü p24 antijen ve HIV 1-2 antikorlarının birlikte incelendiği, AIDS e neden olan HIV virüsün tespitine yönelik bir laboratuvar testidir. p24 antijeni HIV virüsünün çekirdeğini oluşturan yapısal bir proteindir. Kişi insan bağışıklık yetmezlik virüsü ile bulaş olduktan 2 hafta sonra kanında p24 antijeni belirmeye başlamaktadır. HIV ag/ab combo testlerinin esası, hem HIV antijeni hem de HIV antikoru araştırması yapmasıdır.


HIV p24 antijeni daha çabuk saptandığı için test sonucu da daha erken evrelerde HIV virüsünü tespit etmektedir. HIV Combo testi, HIV 1 ve 2´ye karşı olusan antikorları ve p24 antijenini saptayan kantitatif bir laboratuvar testidir. Testler ölçüm hassasiyetine göre farklılık göstermektedir.


Erken Tanı AIDS Testi hakkında bilgi almak için ve doğru zamanda doğru testi olabilmek için 0850 360 06 05 (pbx) nolu hattımızdan hasta danışmanlarımıza ulaşarak testler hakkında bilgi alabilirsiniz.
hiv duo ultra testi

Merkezimizde 4.nesil test olarak Bıomerieux France firmasına ait tam otomatik VIDAS cihazında HIV Duo Ultra Testi çalışılmaktadır. VIDAS HIV DUO ULTRA Testinin geliştirilmiş %99.88 özgüllüğüyle p24 antijeni saptama hassasiyeti 3pg/mL’ dir.


HIV DUO ULTRA Testi Nedir ? Tıklayınız

Bu yazımız da ilginizi çekebilir !
Benzer Aramalar
Mavi Laboratuarlar Grubuna Yazın
Copyright © 2014 Mavi Laboratuarlar Grubu | Yasal Uyarı